Case studies.

Poznaj naszą pracę oraz historie naszych klientów.

Nosze elektryczne IESY

Brief

Firma Fumoco zgłosiła się do nas z chęcią realizacji spotu reklamowego, który miał na celu promocję nowego produktu – noszy elektrycznych, które były w fazie produkcji. Klient wskazał styl graficzny jaki im się podoba oraz formę reklamy 30-45 sekund, która ma przedstawić najważniejszą funkcjonalność.

Długość: 00:47

Czas wykonania: 3 tygodnie

Film był używany podczas targów medycznych, do prezentacji w rozmowach z klientami, oraz do wyświetlania w sieci.

Model 3D i testy

Wykonaliśmy spot techniką 3D, który przedstawia najważniejsze aspekty produktu. Zależało nam, żeby materiał był na najwyższym poziomie.

W trakcie zlecenia otrzymaliśmy prośbę o wizualizacje wariantów kolorystycznych oklein nosz oraz wygenerowania obrazków do strony internetowej. Przedstawialiśmy klientowi testowe rendery, aby ocenił czy idziemy w dobrym kierunku. Po konsultacji wprowadzaliśmy poprawki kolorystyczne.

 

Finalny produkt

Po ustaleniu listy zmian oraz ostatecznej muzyki, przystąpiliśmy do finalizacji projektu.

Materiały dodatkowe

Zaproponowaliśmy wykorzystanie stworzonych materiałów do innych celów, aby uzupełnić promocję. Poza samym filmem firma Fumoco otrzymała grafikę do strony internetowej, materiałów drukarskich, a nawet do oklein aut.

Akumulator chłodu ICE ON

Brief

Firma ICE ON otrzymała propozycję stworzenia materiału informacyjnego do celów marketingowych ich prototypowego produktu – akumulatora chłodu o dużej pojemności. Klient wskazał, że chce aby film był na wysokim poziomie nie odbiegającym od światowych liderów w świecie HVAC. Film musiał przedstawić zasadę działania urządzenia w sposób łatwy w odbiorze oraz podkreślić jego korzyści.

Długość: 02:45

Czas wykonania: 5 tygodni

Film jest nieustannie używany podczas prezentacji, targów HVAC oraz podczas rozmów z klientami. Dotychczas cieszy się dużym powodzeniem.

Dokumentacja

Ze względu na poziom skomplikowania urządzenia, niezbędna była wizyta w fabryce, w której ono powstaje. Podczas rozmowy z inżynierami dowiedzieliśmy się jak urządzenie działa oraz mogliśmy sporządzić dokładną dokumentację fotograficzną. Został nam przekazany model CAD urządzenia.

Równocześnie nasz copywriter pracował nad tekstem lektorskim do materiału.

Model 3D i testy

Najbardziej czasochłonną pracą była obróbka modelu CAD, w której brakowało wielu elementów, w tym dość skomplikowanej szafy elektrycznej. Przez okres około dwóch tygodni uzupełnialiśmy model o potrzebne elementy. Do części ujęć były nam potrzebne dodatkowe elementy – panele słoneczne, wiatraki i budynki. Po wstępnych próbach wysłaliśmy klientowi pierwsze podglądy.

Finalny produkt

Po zakończeniu prac, firma ICE ON otrzymała film, który zawiera dużą treść w zwięzłej formie nie tracąc przy tym na atrakcyjności wizualnej. Film dorównuje wyglądem największym graczom na rynku HVAC.

Opinia klienta

Dla nas opinia klienta ma duże znaczenie. Nic dodać, nic ująć.

Do tej pory film cieszy się ogromną popularnością i pomaga w zdobywaniu kolejnych klientów.

"Products are made in a factory but Brands are created in the mind."

Częste pytania

Nie ma uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie. Ceny animacji zależą od poziomu skomplikowania produktu, który chcemy przedstawić. Drugim ważnym czynnikiem jest długość filmu. Wiemy, że większość klientów szuka niedrogich rozwiązań, dlatego konsultujemy możliwości aż do uzyskania optymalnego budżetu.

Radzimy skontaktować się z nami, po krótkiej rozmowie jesteśmy w stanie podać zakres cenowy.

Mniej skomplikowane projekty i krótkie formy 2-3 tygodnie, a te bardziej skomplikowane około miesiąca. Ważne jest, aby planować z wyprzedzeniem, ponieważ więcej czasu na przygotowanie = lepszy efekt końcowy.

Pamiętajcie również, że terminy w naszym kalendarzu zapełniają się szybko, a prace mamy zazwyczaj zaplanowane na dwa miesiące do przodu.

 

  1. Ustalamy technikę wykonania (2D/3D), przeznaczenie oraz maksymalną długość filmu.
  2. Tworzymy opis, moodboard oraz kosztorys do akceptacji.
  3. Tworzymy scenariusz.
  4. Wykonujemy animację i prezentujemy pierwsze efekty w formie podglądowej lub stop-klatek. Wprowadzamy zmiany według życzeń klienta.
  5. Montujemy, udźwiękawiamy i finalizujemy animację.

Nie! Tworzenie animacji często wiąże się z tworzeniem skomplikowanych modeli 3D. Szkoda by było ich nie wykorzystać na klika sposobów.

Oferujemy klientom przygotowanie dodatkowych materiałów – skróconych form pod social media, renderów 360 stopni do strony internetowej, wizualizacje do materiałów drukarskich oraz wiele więcej. W pakiecie oczywiście oferujemy atrakcyjne ceny. 

Gotowi do startu?

Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej.

JK Creative Media

ul. Rajmunda Galona 2/7,

87-100 Toruń

 

NIP 9562277881

REGON 522873014

Zaufali nam